Nazwa forum

Opis forum


#16 2008-11-20 19:48:12

Patison

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

ale Uki fajny tekst serio bedzie śmiehowo ja zaraz wrzuce tutaj co napisałm moje bedzie troche na poważnie no bo i tematy nie do śmiechu
pozdraffiam wszystkich i do juterkaaaaa :-))))))))
ps.tam naprawde jest ..................<pitol>
oczywiście swoimi slowami itd nie chce aby było za długo bo dojdzie jeszcze refleksja i wypowiedź grupy

kara śmierci
DLA WIELU Z NAS Z TEMATEM CZŁOWIEK ISTOTA SPOŁECZNA ,OSOBOWOŚC SPOŁECZNA.KOJARZY SIĘ  WIELE KONTROWERSYJNYCH TEMATÓW , KTÓRE CHCIAŁABYM PORUSZYĆ .

W 88 KRAJACH JEST ZNIESIONA
W 30 MA MORATORIUM NA JEJ  WYKONYWANIE
W 68 JEST WYKONYWANA
MOWA O KARZE ŚMIERCI
DZISIAJĄ LUDZIE UWAŻAJĄ,ŻE KARY ŚMIERCI NIE MOŻNA NAZYWAĆ KARĄ , BO CZŁOWIEK PO ODBYCIU KARY MA ODNIESĆ NAUKĘ A PÓŹNIEJ POPRAWIĆ SIĘ.

WIELE OSÓB SĄDZI JEDNAK,ŻE KARA ŚMIERCI WYKLUCZA ZE SPOLECZEŃSTWA NAJGROŹNIEJSZYCH SPRAWCÓW,ZDEMORALIZOWANYCH,KTÓRZY  NA 99%SIĘ NIE POPRAWIĄ.

CHCIAŁABYM POZNĆ WASZA OPINIĘ NA TEN TEMAT??????????????

statystyka
WIĘKSZOSĆ SPOŁECZEŃSTWA W POLSCE JEST ZA KARĄ ŚMIERCI
<OBOP:2001r: za 72%,przeciw 23%
2007: za63% przeciw 31%>

aborcja
ABORCJA

PRYWATNA SPRAWA KOBIETY,OPARTA NA JEJ WOLNOŚCI,KTÓRA NIE POWINNA STANOWIĆ PRZEDMIOTU ZAINTERESOWANIA USTAWODAWCY ?PRAWO KOBIETY DO DYSPONOWANIA WLASNYM CIAŁEM?

A MOŻE

ŻYCIE LUDZKIE POWINNO BYĆ CHRONIONE I SZANOWANE OD POCZĄTKU.KAŻDY POWINIEN MIEĆ ZAGWARANTOWANE PRAWO DO ŻYCIA.?

MOWA O ABORCJI.CHCIAŁABYM POZNC WASZE OPINIE
PYTANIE JEST DOŚĆ KONTROWERSYJNE
CZY JAKO CZŁOWIEK WOLNY MAM PRAWO DECYDOWAC O SWOIM ŻYCIU,ALE CZY MAM PRAWO TEŻ JE ODBIERAC NIEWINNEJ BEZBRONNEJ ISTOCIE
"Tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie jest aborcja - ponieważ jeśli matka może zabić własne dziecko, co może powstrzymać ciebie i mnie od zabijania się nawzajem?" Matka Teresa z Kalkuty
Ksiądz: zwolennicy Obamy nie powinni przyjmować komunii
PAP - dodane 2008-11-14 (03:50)

Katolicy, którzy w amerykańskich wyborach prezydenckich oddali głos na Baracka Obamę, powinni powstrzymać się od przyjmowania Komunii Świętej, ponieważ kandydat Demokratów jest zwolennikiem aborcji i popieranie go stanowi "fizyczne obcowanie ze złem" - oznajmił ksiądz Jay Scott Newman z parafii pod wezwaniem św. Marii w Greenville w Południowej Kalifornii.
resztę wrzucę później aaaaa...............i proszę o szczere sugestie to nasza wspólna praca       KISSSYYY PAPAPA

Ostatnio edytowany przez Patison (2008-11-20 20:04:20)

Offline

 

#17 2008-11-21 22:02:12

Lidowytt

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

Jak na moje spoko. Jutro proponuje pogadac z Gosią Piwowarczyk i jeszcze z ok. 3 osobami i poprosić je, żeby aktywnie brały udział  w dyskusji. A ja zaczynam pracować nad moim rekstem i to, co zrobiłyśmy dziś z dziewczynami w rzuce też jeszcze dziś.


Ps. Się logowalam, to powinnam być Lidson, jak na uczelni się przyjeło tez Ale coż, za późno Patison, Dorson Welerson i Aliszon i Brat Sokół - Pozdrowienia




Dopisuję:To co ja mam. Wydaje się być długie, ale uwierzcie, że mówie to szybko. Jutro na nowo to przećwicze i najwyżej część wytne.



Tak Łukaszu, teraz słyszę Cię doskonale. Dziękuję za głos, niebawem do Ciebie wrócimy.

Dzień dobry, witam Państwa serdecznie. Jak już mój brat mnie wstępnie przedstawił, nazywam się Lidia Ochmańska i witam Wszystkich w naszym TRWAjącym Studio Studenckim,  Teleekspresu Studenckiego.

Dzisiejszym tematem naszego spotkania jest „Człowiek – istota społeczna. Osobowość społeczna”. Chciałabym, abyśmy wstępnie i króciutko, w ramach przypomnienia, przyjrzeli się  po prostu człowiekowi  i  jego znaczeniu na przestrzeni dziejów.
Od wieków filozofowie, naukowcy,  w późniejszych latach socjolodzy, pedagodzy i inni uczeni  zajmowali się istotą człowieka. Wciąż krąży wokół tej jednostki masa nurtujących pytań, na które nie znamy odpowiedzi  i  my właśnie postaramy się, aby ich liczba dziś nieco zmalała.

JUŻ W  STAROŻYTNOŚCI:  możemy zaobserwować zainteresowanie człowiekiem. Np. Sokrates,  który twierdził, że cała wiedza człowieka, jest zaszczepiona przez Boga.  To przez Niego i od Niego wszystko powstało. Cała mądrość, to dzieło najwyższego lecz trzeba pamiętać, że człowiek nie był istotą doskonałą.

W ŚREDNIOWIECZU zaś, należy wiedzieć, że najważniejszy jest Bóg. Lecz w przeciwieństwie do STAROŻYTNOŚCI  nie był On powodem nędzy człowieka. Panowała ogólna miiiłość, fantastyczność, gdzie człowiek był istotą mądrą.

W RENESANSIE  mamy dopiero fajnego człowieka, 1500 rok- to początek prawdziwej godności człowieka, jego odpowiedzialność,  istota i rola, którą odgrywał w świecie dzięki przenikliwości zmysłów  i  inteligencji.

W BAROKU panowała marność, człowieka przezwyciężała śmierć i dość przykre motywy, choćby „Marność nad marnościami i wszystko marność”. To tu ludzie powątpiewali w świat, jego sens. I choż człowiek był otwarty na nowe religie, poglądy, panował wówczas wielki indywidualizm, chaos i niejasność.

To takie małe przypomnienie.

A DZIŚ? Przyjrzyjmy się co sądzą o Istocie Człowieka   i  Jego Roli W Społeczeństwie  nasi specjaliści, którzy są moimi gośćmi. Wybitny socjolog i twórca lubelskiego ośrodka socjologii. Pierwszy dziekan Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz założyciel i wieloletni przewodniczący Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Socjologicznego – PAN JAN TUROWSKI.  Oraz polski filozof i socjolog. Twórca polskiej socjologii akademickiej. Jeden z głównych przedstawicieli socjologii humanistycznej. Międzynarodową sławę przyniosła mu praca napisana wspólnie z Williamem Thomasem – Chłop polski w Europie i Ameryce – PAN FLORIAN ZNANIECKI.

Witam Panów serdecznie.


- Mamy pytania poukładane, ale nie chciało mi się już ich pisać. Jutro, bardziej już dziś, zgadamy się do końca co i kiedy kto mówi. Pooozdroo

Ostatnio edytowany przez Lidowytt (2008-11-22 00:16:50)

Offline

 

#18 2008-11-22 17:20:17

Patison

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

nie mogę sie doczekaćććććć hihihihihi ale mam pewien problem z tv boje sie ze wam sie nie spodoba Tomkowi cały czas truje tyłek i robimy przymiarki ale to nie takie łatwe  żeby to sie jakos trzymało o 21 maluje go
Jeżeli do tej godzinki ktos bedzie na forum dajcie znać  jaki ma miec kolor.p)))

Offline

 

#19 2008-11-22 18:37:37

sokol

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 6
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

jak dla mnie to moze byc rozowy heheh

Offline

 

#20 2008-11-22 18:37:42

Lidowytt

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

Będzie sie podobalo, jakkkolwiek będzie wyglądal. Jak na moje, to może być różowy.


A sluchajcie, wpadł mi jeszcze taki pomysł. Patrycja co Ty na to, żeby zrobić jakąś ankiete, byśmy skserowali j utro na UKW iles tak kopii i na lekcji jakbyś miala swoje wywiady z ludźmi, to żeby jeszcze wypełnili np.:


TEMAT: „CZŁOWIEK – ISTOTA SPOŁECZNA. OSOBOWOŚĆ SPOŁECZNA.”
1.  Jak, według własnego zdania, zdefiniuje Pan/Pani pojęcie: Człowiek?
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2. Kim dla Pana/Pani są otaczający ludzie?
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

3. Jaką rolę pełni według Pana/Pani Człowiek w społeczeństwie?
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Czy społeczeństwo wpływa na Człowieka? Jeśli TAK, to w jaki sposób? Jeśli NIE, dlaczego?
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Czy Pan/Pani wnosi „coś” do społeczeństwa?
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


JAK SĄ PYTANIA NA KARTCE A4, to pod pytaniem zrobilam tak z 5 linijek na wypowiedź, kto ile będzie chcial napisać.

Jakieś 5 pytań walnąć ( te wyzej to tylko przykladowe), zeby nie doczepiła się, że w rozmowach mamy tylko te kontrowersyjne, a wyniki bysmy mogli przedstawić pozniej, na nastepnym temacie.


Ja jeszcze tate wezme, zeby mi udzielił wywiadu ;/ Bo nie wiem kogo by tu sciagnac, a bałam sie brac kamere do szkoły, bo nie moja. Ale cos mu podpowiem i sie dłuzej jakos wypowie, takze jakos to sie sklei.


I teraz pytania jakie mam do Znanieckiego (Ala) i Turowskiego (Dorotaa)

1) DOROTA Jak określiłby Pan osobowość człowieka?

2) DOROTA & ALA Czy wracając do cywilizacji ludowych można stwierdzić, że osobowość kulturalna przeciętnego człowieka jest bogata?

- DOROTA jak mówi, dopowiadam: Aha, czyli rozumiem, że jeśli mowimy o samokształceniu, to chodzi o to, że człowiek kształci się sam, bez żadnej pomocy z zewnatrz. Sam siebie ukierunkowuje  i sam pływa na własny rozwój?

- ALA

3) ALA  W jaki sposób czlowiek uczy się organizować swoja osobowość społeczną?

4) DOROTA Czy jest szansa, żeby człowiek mógł w pełni rozwinąć swe człowieczeństwo, żyjąc w samotności, poza spoleczeństwem?

- dopowiadam: Czyli jednym słowem, tylko teoretycznie, jesteśmy dobrze przystosowani do zycia w społeczeństwie, gdyż na ogół nie żyjemy w izolatkach. Chociaż na nasz rowój z biegiem lat wpływa wiele czynników, pozytywnych i negatywnych.

No, ale o tym, jak już się rozwijamy, ksztaltujemy i również to, jak żyjemy w grupach powiemy za chwileczkę.

5) ALA "Dlaczego pedagodzy do dziś dnia, klada taki nacisk na osobowość poznawczą człowieka?

- dopowiadam: Czyli rozumiem chodzi w tym wszytskim o to, że w zależności od przyswojonej wiedzy zalezy miejsce człowieka w środowisku kulturalnym?


TU ŁUKASZ MOŻESZ SIĘ WRZUCIC Z TANKOWCEM. (filmiku jeszcze nie znalazlam, jak bedzie to bedzie )


6) ALA "Jak rozumie Pan pojęcie roli społecznej jako wzór osobowości i co stanowi fukcję społeczna osobowości?

7) DOROTA "I mam jeszcze jedno pytanie do Pana, Panie Turowski. Pytanie, ktore mnie intryguje i interesuje. Jestem bardzo ciekawa jaką z punktu widzenia socjologów odpowiedź otrzymam "Czy wedlug Pana możliwa jest wieź społeczna w grupie?"


I jak bede oddawala Ci głos, to mogę zrobić pół minutowa przerwe reklamowa i puscic CRAZY FROGA
Koooniec

Ostatnio edytowany przez Lidowytt (2008-11-22 21:46:23)

Offline

 

#21 2008-11-22 22:01:15

Patison

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

Piotr Bartula
Kara śmierci powracający dylemat-WYBRANE FRAGMENTY


PIOTR GÓRALSKI
PRAWNE I SPOŁECZNE ASPEKTY EUTANAZJI -WYBRANE FRAGMENTY

ORAZ NA PODSTAWIE WYKLADU DR RADOSŁAWA KRAJEWSKIEGO "PRAWNE KONTROWERSJE OCHRONY ŻYCIA CZLOWIEKA"
TO MOJA LITERATURA DO MATERIALU O KONTROWERSJACH BUŹKA

Offline

 

#22 2008-11-22 22:43:47

Lidowytt

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

Dzięki Patrison


Ja wrzucam jeszcze konspekt, który namalowałam:


KONSPEKT

Klesińska Patrycja
Ochmańska Lidia
Sokołowski Łukasz
Świech Alicja
Welter Dorota

Opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną
II rok, grupa B, studia zaoczne

Temat: „ Człowiek – istota społeczna. Osobowość społeczna.”

I. Literatura:
Turowski J., Socjologia. Małe struktury społeczne, Towarzystwo Naukowe KUL, Lublin,
2001.
Znaniecki F., Ludzie teraźniejsi a cywilizacja przyszłości, PWN, Warszawa 1974, rozdział: Osobowość społeczna.
Nawarecki A., Siwicka D., Przeszłość to dziś, STENTOR, Warszawa 2007, część: I, II.
Bartula P., Kara śmierci powracający dylemat, ARCANA, 2007, wybrane fragmenty
Góralski P., Prawne i społeczne aspekty eutanazji, EGIS, 2007, wybrane fragmenty
Opracowanie na podstawie wykładu dr Krajewskiego Radosława, „Prawne kontrowersje ochrony życia człowieka.”]

III. Plan prezentacji:
1.    Opisanie znaczenia i pochodzenia terminu: człowiek.
2.    Przedstawienie postaci człowieka na przestrzeni epok.
3.    Omówienie poglądu na temat człowieka, jako istoty społecznej i jego osobowości na podstawie książki Jana Turowskiego „Socjologia. Małe struktury społeczne” i książki Floriana Znanieckiego „Ludzie teraźniejsi a cywilizacja przyszłości” - w formie wywiadu.
4.    Poruszenie kontrowersyjnej tematyki dotyczącej życia człowieka – forma dyskusji.
5.    Krótkie podsumowanie tematu i żartobliwe zakończenie.


I taki pomocniczy PLAN dla każdego, kto będzie chciał, to będzie sobie po tym bazgrał

PLAN PREZENTACJI


1.    Na wstępie leci sobie muzyka, kiedy wszyscy będą wchodzić.
2.    Skończy się muzyka wrzucamy CZESIA: CIUCH CIUCH CIUCH CIUCH.
3.    Łukasz zaczyna Teleekspres.
4.    Łukasz mówi o kamerzyście, wrzucam CZESIA: DZWONIĄCY TELEFON.
5.    Łukasz łączy się ze mną.
6.    Lidzia wstęp + wywiady.
7.    Łukasz 5te pytanie: ALA „Dlaczego pedagodzy do dziś dnia, kładą taki  nacisk..”
8.    Powrót do Lidzi.
9.    Kończę wywiad, Łukasz ma głos i CRAZY FROG.
10.    Patrycja
11.    Nasz filmik.
12.    Piosenka.

Offline

 

#23 2008-11-23 19:53:08

Patison

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

Głupia pani nowakowska!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#24 2008-11-24 10:29:36

Lidowytt

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: Człowiek jako istota w społ

Głupia, Głupia

Niby 8 pkt nie jest źle, ale ja byłam nastawiona na 10pkt Nie żebyśmy się napracowali nad tym gównem.. . było od razu przejść do pytań

Ale co, My sami daliśmy rady, ona nie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.djronnie.pun.pl www.pierscienwladcy.pun.pl www.petz5forum.pun.pl www.archeologia-ul-2010.pun.pl www.mpu22.pun.pl